baner Łukasz
Szukaj

s. mgr Teresa Słonina

 

  Od 1 czerwca tak jak z innych przedmiotów istnieje możliwość konsultacji dla uczniów, którzy chcą nadrobić zaległości lub poprawić oceny. Osoby, które są zainteresowane taką formą nauki, proszone są o poinformowanie mnie( na adres teresi@op.pl)  Konsultacje muszą odbywać się z  zachowaniem odpowiednich wymagań i zaleceń MEN i sanepidu oraz zgodę musi wyrazić oboje rodziców.

  Możecie również zdalnie poprawiać oceny.

  Będę w szkole:

  piątek godz. 13.00 do 14.00

   

  – Co Julka uczyniła po wejściu do kościoła?
  – Czyim domem jest kościół?

   5.06

  Przedszkole

  Szczęść Boże!

  Dzisiejszy temat: Modlimy się w kościele.

  Proszę przeczytać dzieciom opowiadanie:

   Kościół to dom Boży Julka w niedzielny poranek wybrała się z rodzicami do kościoła. Przy drzwiach wejściowych mama pomogła jej umoczyć rękę w wodzie święconej i Julka uczyniła znak krzyża. Następnie cała rodzina weszła do środka. Julka uklękła obok mamy, by przywitać się z dobrym Bogiem. Kiedy cicho usiadła w ławce, zauważyła Kacpra, który stał niedaleko ze swoim tatą.

  Gdy zaczęła się Msza Święta, ksiądz Jan, kuzyn mamy Julki, zaprosił wszystkie dzieci, aby podeszły bliżej, i powiedział:

   Kościół jest domem Boga. Jest miejscem, do którego przychodzimy, aby przypominać sobie o Bogu, słuchać o Nim i modlić się. Niektórzy ludzie wchodzą chętnie

  do kościoła, gdy przechodzą obok niego, aby się chwilę pomodlić. Wiedzą, że tutaj mogą łatwiej spotkać się z Bogiem. W kościele gromadzimy się przy specjalnym stole, który nazywa się ołtarz. Wygląda on bardzo odświętnie: jest przykryty białym obrusem, stoją na nim świece, a przy nim kwiaty. Wszystko, co znajduje się w kościele, przypomina nam o dobrym Bogu.

  Po skończonej Mszy Świętej, gdy wszyscy wyszli z kościoła, Julka zapytała mamę,dlaczego w kościele jest tak dużo kwiatów.

   Ludzie chcą w ten sposób podziękować Bogu za to, że troszczy się o nich.

   A jeśli nie mam kwiatka, to jak mogę podziękować Bogu?

  Wystarczy, że powiesz Mu „dziękuję”. Na pewno cię usłyszy.

  Julka wróciła do kościoła, uklękła przy ołtarzu i najpiękniej, jak umiała, podziękowała Bogu za to, że opiekuje się nią i jej rodziną.

              Co Julka uczyniła po wejściu do kościoła?

  • Czyim domem jest kościół?

  • Gdzie gromadzimy się w kościele?

   Wykonaj zadanie w zeszycie ćwiczeń na str. 24.

    Pozdrawiam serdecznie Rodziców i Dzieci.

   Z Bogiem s. Teresa

   

  – Gdzie gromadzimy się w kościele?

   „0”

  Szczęść Boże!

  Dzisiejszy temat: Jezu bardzo Cię prosimy, pomóż zmieniać nasze czyny.

  Proszę przeczytać dzieciom opowiadanie:

  Prośba Jezusa

  Ponad 300 lat temu żyła we Francji mała Małgosia. Od najmłodszych lat bardzo kochała Jezusa. Często z Nim rozmawiała. Podziwiała siostry zakonne, które spotykała. Widywała je modlące się w kościele i pomagające innym ludziom. Gdy miała 4 lata, obiecała należeć do Jezusa tak jak one. Gdy dorastała, miłość do Jezusa wypełniała całe jej serce. Tak jak obiecała, 37 została siostrą zakonną. Najważniejszym wydarzeniem w jej życiu było spotkanie z Jezusem, podczas którego Jezus ukazał jej swoje Serce jaśniejące jak słońce. Mówił, że jest ono pełne miłości do wszystkich ludzi, nawet wtedy, gdy o Nim zapominają. Jezus prosił Małgorzatę, aby przez modlitwę i dobre czyny przypominała ludziom o przepełnionym miłością do nas Sercu Jezusa. Od tej chwili Małgosia jeszcze więcej się modliła, opiekowała się chorymi, obdarzała miłością wszystkich, którzy zwracali się do niej o pomoc. Starała się, aby jej serce było podobne do serca Jezusa.

             Jak miała na imię dziewczynka, która od najmłodszych lat kochała Jezusa? –

  • Kim została Małgosia, gdy dorosła? –

  • Kto był najważniejszy w życiu Małgosi? –

  • Co robiła Małgosia, aby jej serce stało się podobne do Serca Jezusa?

    Jezus stał się dla Małgosi najważniejszym nauczycielem, kochała Go i starała się naśladować Jego czyny. Małgosia pamiętała, że Jezus, kiedy żył na ziemi, nauczał, pocieszał strapionych, uzdrawiał chorych.

    Przeczytamy o tym w Piśmie Świętym, ale najpierw wyjaśnimy trudne słowa.

    Galilea – to część Ziemi Świętej leżąca nad jeziorem. Kraj, w którym żył Jezus był bardzo suchy i pustynny, dlatego jezioro zwane Galilejskim było bardzo ważne. Łowiono w nim ryby, a nad brzegiem rosły piękne zielone drzewa i krzewy. Jezus często wędrował wokół jeziora ze swoimi uczniami, głosząc dobrą nowinę o Bogu, czyli Ewangelię.

   Syria – to kraj sąsiadujący z ziemią Jezusa, do którego także dotarła wiadomość o Jego wspaniałych czynach.

   Synagoga – to miejsce modlitwy.

    Posłuchajmy, co Jezus czynił podczas swojego życia na ziemi.

   Mt 4,23-24:

   „I obchodził Jezus całą Galileę, nauczając w tamtejszych synagogach, głosząc Ewangelię o królestwie i lecząc wszelkie choroby i wszelkie słabości wśród ludu. A wieść o Nim rozeszła się po całej Syrii. Przynoszono więc do Niego wszystkich cierpiących, których dręczyły rozmaite choroby i dolegliwości, (...) a On ich uzdrawiał”.

  •  Co Jezus robił, wędrując po ziemi? (nauczał, głosił Ewangelię, leczył, pomagał)

  • O czym nauczał Jezus?

  • Jak zachowywali się ludzie słuchający Jezusa?

  • Co Jezus czynił, gdy przynoszono do Niego chorych i cierpiących?

  • Jakie choroby leczył Jezus?

   Jezus prosił siostrę Małgorzatę, aby naśladowała Jego dobroć i miłość do ludzi. Jezus prosi o to również każdego z nas. Chce, abyśmy stawali się coraz lepsi, i pragnie nam w tym pomóc. Zastanówmy się, w jaki sposób możemy naśladować Jezusa.

  • Wykonaj zadania w zeszycie ćwiczeń na str. 113.

   Pozdrawiam serdecznie z Bogiem s. Teresa

  Kl. II

  Szczęść Boże!

  Dzisiejszy temat: Dobry Pasterz.

  Przeczytaj fragment Pisma Świętego, - co Pan Jezus powiedział o sobie?

  J 10,11-16 Dobry Pasterz

  „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz”.

  ZŁY PASTERZ

  DOBRY PASTERZ

  Nie potrafi poznać swoich owiec

  Nie zależy mu na dobru powierzonych owiec

  Zajmuje się własnymi sprawami

  Gdy zbliża się niebezpieczeństwo ucieka i zostawia owce

  Nie szuka zbłąkanych owiec

  Zna swoje owce

  Rozmawia z owcami

  Dogląda

  Broni przed złymi wilkami

  Prowadzi na zielone pastwiska

  Potrafi poświęcić swoje życie w obronie przed wilkiem

  Gdy się jakaś owca zgubi – szuka jej aż ją znajdzie

  Jakim Pasterzem jest Jezus?

  Pan Jezus – Dobry Pasterz – zna nas – swoje owieczki, opiekuje się nami, broni nas przed złem, przed szatanem, nawet życie swe oddał za nas na krzyżu. Gdy jakiś grzesznik się zgubi, zabłąka – nie zważając na trudy i zmęczenie, Pan Jezus idzie mu na ratunek i szuka tak długo aż go odnajdzie.

  O nieposłusznej owieczce:

  „Pewien pasterz miał sto owiec. Codziennie wyprowadzał je na pastwisko, opiekował się nimi. Troszczył się, by niczego im nie brakowało. Jednak wśród owieczek była jedna mała owieczka, której nie wszystko się podobało, czasami wręcz była bardzo niegrzeczna i nieposłuszna. Często sama oddalała się od stada. Pasterz upominał owieczkę i przestrzegał, by się nie oddalała od niego, bo jest wokół sporo niebezpieczeństw. Pewnego razu pod koniec dnia – gdy pasterz prowadził już owce do owczarni, mała owieczka niepostrzeżenie oddaliła się od stada i ukryła w zaroślach. Gdy już pasterza nie było widać – wyszła ostrożnie. Jakże się cieszyła, że jest wolna, że jej wszystko teraz wolno. Ale szybciutko zrozumiała, że to oddalenie się nie było dobrym pomysłem. Była zupełnie sama. Za chwilę zaczęło robić się ciemno i chłodno. Pojawił się też groźny wilk, który miał nadzieję, że owieczka będzie jego kolacyjką. Owieczka zaczęła uciekać. Oglądając się co chwilkę, nie zauważyła przed sobą rowu pełnego cierni. I wpadła tam. Poczuła dotkliwy ból. Ciernie wbijały się i kłuły niemiłosiernie owieczkę przy każdym poruszeniu. Co prawda wilk odszedł, bo też bał się pokłuć. Ale mała owieczka była uwięziona. W tym samym czasie pasterz – gdy doszedł do owczarni – szybko zorientował się, że brakuje małej owieczki. Nie zważając na zmęczenie, powrócił na drogę i zaczął jej szukać. Szukał długo. Ale nie zrezygnował, choć był bardzo zmęczony. Wreszcie znalazł ją. Delikatnie rozplątał z cierni, raniąc swoje ręce ostrymi kolcami. Nie zważał na swoje cierpienie. Cieszył się niezmiernie z odnalezionej zguby”.

   

  Popełniając grzech zachowujemy się jak ta mała owieczka. Początkowo wydaje nam się, że jest przyjemnie, możemy wszystko robić, ale wcześniej czy później okaże się, że był to błąd. Jesteśmy sami, smutni, często atakowani, pozbawieni opieki i ochrony.

  Wykonaj zadania w zeszycie ćwiczeń na str.172 173.

   

  Pozdrawiam serdecznie s. Teresa

   

  8. 06 (poniedziałek)

  Kl. III

  Witam serdecznie. Szczęść Boże!

   

  Dzisiaj mam prośbę, aby powtórzyć na spotkanie po południu – 5 warunków dobrej spowiedzi oraz co to jest grzech i jakie są rodzaje? Proszę też zabrać ze sobą książeczki.

  Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia. s. Teresa

   

   

  Kl. I

  Witam serdecznie. Szczęść Boże!

  Dzisiaj pragnę, abyśmy przygotowali się na Uroczystość Bożego Ciała.

  Jest taki dzień w roku, kiedy Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie wychodzi na nasze ulice, aby nam błogosławić – nas, nasze domy, szkoły, miejsca pracy, zabawy.

  Chcemy być wtedy razem z Nim, dziękować i adorować.

  Ksiądz niesie monstrancję, a wszyscy chwalimy Jezusa swoim śpiewem. Dziewczynki sypią kwiaty, a chłopcy razem z ministrantami dzwonią dzwonkami.

  Zapraszam na Uroczystą procesję w najbliższy czwartek.

   Monstrancja - jest to przedmiot, w którym umieszcza się Najświętszy Sakrament, abyśmy mogli Go adorować – czyli chwalić.

   Proszę wykonać zadania ze str. 134 – 135.

  Pozdrawiam. Z Bogiem s. Teresa

   

  10.06

  Kl. II

  Witam serdecznie. Szczęść Boże!

  Przed nami Uroczystość Bożego Ciała. oddajemy cześć Jezusowi pod postacią chleba i wina.

  Idziemy w procesji, aby w ten sposób wyznać naszą miłość i wiarę Jezusowi.

  Proszę wykonać zadanie 1 i 2  w ćwiczeniach, str. 221-224.

  Pozdrawiam. s. Teresa

  Kl. V

  Szczęść Boże!

  Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała.

  jak co roku pójdziemy w procesji, aby wyznać Jezusowi naszą wiarę i miłość. 

  Temat: Świętujemy Uroczystość Bożego Ciała.

  Na procesję przygotowujemy 4 ołtarze przy których się zatrzymujemy z Jezusem Eucharystycznym.

  Dzisiaj proszę pod tematem wykonać projekt takiego ołtarza. Myślę, że każdy z Was brał udział w procesji.

  Na ołtarzu - przede wszystkim - ma być miejsce na monstrancję z Najświętszym Sakramentem. Ozdabiamy kwiatami. 

  Czekam na piękne prace. Pozdrawiam serdecznie. s. Teresa

   

  Kl. VIa , VIb, VII

  Szczęść Boże!

  Przeżywamy miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

  Temat: Serce Jezusa - dobroci i miłości pełne.

  Odszukaj na Mocni w Duchu (YouTube) odcinka Serce Jezusa - Zdrowa nauka #1 oraz Serce Jezusa - Bóg tuż obok #2

  Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Przeżyjmy go w tym duchu - Bóg przechodzi pośród nas, tuż obok mnie, tuż przy moim sercu.

  Pozdrawiam serdecznie s. Teresa

   

  15. 06

  Kl. VIII

  Witam serdecznie. Szczęść Boże!

  Pragnę zapewnić Was o pamięci w modlitwie na czas egzaminów. Niech Duch Święty oświeca wasze serca i umysły. Powodzenia!

  Proponuję wysłuchać kazania ks. Pawlukiewicza: Jakie kochanie takie życie.

  Jeśli nie dzisiaj – to w wolnym czasie. Myślę, że warto.

   Pozdrawiam. s. Teresa

  Kl. III

  Witam serdecznie. Szczęść Boże!

  Dzisiejszy temat: Błogosławieństwo Chrystusa.

   

  Błogosławić – to znaczy dobrze życzyć.

  Błogosławieństwo Boga to nie tylko dobre życzenia, ale to szczególna opieka i pomoc. Pan Bóg pragnie pomagać ludziom, błogosławić im, chce im towarzyszyć w ich codziennym życiu.

  Pan Bóg otacza nas swą ciągłą opieką, miłością i nadzwyczajną życzliwością. Tekst z Księgi Liczb

  Lb 6,24-26 – Pan Bóg nas strzeże, udziela radości, jest przy nas, obdarza swoją łaską, udziela nam pokoju - jest czytany w naszych kościołach zawsze na rozpoczęcie roku. Pan Bóg chce, byśmy każdy rok, każdą ważną rzecz rozpoczynali z Nim i z Nim kroczyli przez życie.

  Pan Jezus widząc dzieci brał je w objęcia, czyli przytulał. Kładł na nich ręce i błogosławił im.

  Teraz Pan Jezus również chce nam błogosławić. Czyni to w sposób szczególny przez kapłana podczas każdej Mszy Świętej. Pan Jezus pragnie nam błogosławić na cały nadchodzący tydzień. Chce być z nami w tym nowym tygodniu, gdy pracujemy, gdy się bawimy lub gdy odpoczywamy.

   Wykonaj zadania w ćwiczeniach ze str.161 – 164.

   Proszę powtórzyć spowiedź powszechną (spowiadam się Bogu Wszechmogącemu... i formułę spowiedzi na środę)

   Pozdrawiam i do zobaczenia. Z Bogiem s. Teresa

  Kl. I

  Witam serdecznie. Szczęść Boże!

  Dzisiejszy temat: Ze św. Kingą jadę na wakacje.

   

  Proszę zapoznać dziecko z z legendą:

  Prezent Świętej Kingi

  Kiedy młodziutka Kinga wyruszała z Węgier do Polski, by zaślubić księcia Bolesława, jej ojciec, król Bela IV, przygotował wiele skrzyń pełnych złota i cennych klejnotów jako wiano córki, by bogactwo to przekazała Polsce. Wtedy Kinga zwróciła się do niego z prośbą, aby nie złoto Polakom podarował, którego im nie brakuje, ale sól, której nie mają. Zasmucił się król i odrzekł córce, iż nie ma takiej mocy, by kopalnie z Węgier do Polski przenieść. Poradził jej jednak, by poszła w miejsce, gdzie sól jest wydobywana, i ze szczerą modlitwą rzuciła swój pierścień zaręczynowy do jednego z szybów. Kinga posłuchała rady ojca.

  Kiedy przybyła do Krakowa, odbyły się uroczyste zaślubiny z Bolesławem. Pewnego dnia poprosiła Bolesława, aby udali się za Kraków. Kochający mąż chętnie spełnił jej prośbę. Kiedy przemierzali piękne okolice, złociste pola i pachnące łąki, nagle Kinga kazała zatrzymać powóz i poprosiła, by w miejscu tym zaczęto kopać studnię. Robotnicy ochoczo zabrali się do pracy. W pewnej chwili przerwali ją, mówiąc, że natrafili na twardą skałę. Kinga kazała odrąbać kawałek tej skały. Jakież wielkie zdziwienie i radość zapanowały, gdy okazało się, że z ziemi wydobyto bryłę czystej soli, w środku której coś tajemniczo połyskiwało! Okazało się, że jest to szczerozłoty pierścień, ten sam, który Kinga wrzuciła do szybu na Węgrzech.

  Tak to św. Kinga podarowała Polsce sól – bezcenny skarb, który trafił do każdej chaty i który do dzisiaj nam wszystkim służy.

  Kiedyś sól była bardzo droga, nawet płacono nią za różne towary. Dlatego św. Kinga wiedziała, że tylko taki dar uczyni Polskę bogatą i wielką.

  Dzięki soli potrawy, które jemy, są smaczniejsze, można dłużej przechowywać mięso, ryby. Sól nadaje smak i konserwuje potrawy.

  Przeczytajmy słowa Pana Jezusa – Mt 5,13.

  „Wy jesteście solą dla ziemi. Lecz jeśli sól utraci swój smak, czymże ją posolić? Na nic się już nie przyda, chyba na wyrzucenie i podeptanie przez ludzi”.

  My jako dzieci Pana Boga mamy poprzez swoje dobre postępowanie – dobre uczynki – nadawać światu smak, to znaczy czynić go lepszym, dobrym. Szczególnie podczas wakacji powinniśmy pamiętać, by być miłymi, dobrymi, posłusznymi dziećmi – tak jak nasza patronka Święta Kinga.

   Wykonaj zadania w ćwiczeniach na str.132 -133.

   Pozdrawiam. s. Teresa

 19.06

'0" i przedszkole

Proszę obejrzeć program przygotowany przez kanał Mocni w Duchu dzieciom.

Wieczorynka 013 - Moje serce - na YouTube 

Pozdrawiam serdecznie s. Teresa

Kl. II

Proszę obejrzeć na YouTube - opowieści biblijne - Królestwo niebieskie.

Pozdrawiam serdecznie s. Teresa

 

22.06

Kl III

Witam serdecznie. 

Trwamy w radości z obecności w naszym sercu Pana Jezusa.

Poszukaj w książeczce modlitwy i pomódl się nią w ciągu dnia, aby wyrazić swoją wdzięczność Panu Jezusowi i swoim Bliskim za wczorajszy piękny dzień.

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia wieczorem.

s. Teresa

kl. I

Proszę obejrzeć na YouTube - opowieści biblijne - Królestwo niebieskie.

Pozdrawiam serdecznie s. Teresa

23.06

Kl. VIa i VI b

Witam serdecznie.

Dzisiejszy temat: Słowem i czynem głoszę Ewangelię.

                           ... wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. (Jk 2,17)

 

Zapoznaj się z treścią katechezy na str. 167 - 168.

Odpowiedz na pytanie 1 ( pytania sprawdzające). 

Pomyśl w jaki  sposób - w swoim środowisku, w codziennym życiu możesz pokazać, że Twoja wiara jest żywa.

Pozdrawiam z Bogiem  s. Teresa

Kl. I

Witam serdecznie . Szczęść Boże!

Dzisiejszy temat: Dziękujemy za rok szkolny.

Przed nami jak zawsze mówimy zasłużone wakacje.

Inna była praca w tym półroczu. Rodzicom serdecznie dziękuję za zaangażowanie. Katecheza jest to nie tylko zdobywanie wiedzy, ale przekazywanie wiary. To jest powinnością przede wszystkim rodziców - ja jedynie współpracuję i wspomagam. Jest to także pierwszy etap przygotowania do sakramentów świętych. 

Dzieci niech pomyślą za co szczególnie chcą podziękować Panu Jezusowi na koniec tego roku. Myślę, że otrzymaliście wiele łask i dobra. Pamiętajcie o swoich Rodzicach, którzy w tym roku szczególnie się natrudzili. Życzę  Wam pięknego odpoczynku w zdrowiu i opiece Jezusa i Jego Matki.

Proszę wykonać zadania ze str. 139 i 140 w ćwiczeniach.

s. Teresa

24.06

Kl.II

Witam serdecznie.

Dzisiaj już nasze ostatnie spotkanie przed wakacjami. Dziękujemy Bogu za Jego łaski i będziemy cieszyć się wakacjami.

Życzę  owocnego, dobrego wypoczynku. Niech Jezus otacza Was w tym czasie Swoją łaską i opieką.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. Proponuję obejrzeć film na YouTube " Święta Elżbieta i Zachariasz" Utrwalimy w ten sposób wiedzę o poprzedniku Pana Jezusa. Pozdrawiam serdecznie. s. Teresa

Kl. V

Witam serdecznie.

Dzisiejszy temat: Codziennie będę się karmił Słowem Bożym.

Przed nami czas wakacji. Czas zasłużonego odpoczynku po tym innym niż zawsze roku szkolnym. 

W tym roku dużo czasu poświęciliśmy Słowu Bożemu zawartemu w Biblii. Zarówno na katechezie jak i na kręgu biblijnym.

Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Narodzin Jana Chrzciciela. Odszukaj w Ewangelii wg św. Łk 1,5-25 i przypomnij sobie historię Jana Chrzciciela. jest to jedyny święty, którego uroczyście obchodzimy dzień urodzin.

Jest to okazja, aby podziękować Bogu i rodzicom za nasze życie, za ich miłość i troskę.

 Pozdrawiam serdecznie. s. Teresa

Kl. VIa i VIb

Witam serdecznie!

Jest to ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. Oczywiście zapraszam na Mszę Świętą w piątek na godz. 8.00

(pamiętajmy o zachowaniu zaleceń sanepidu - maseczki )

Życzę dobrych wakacji. Niech Jezus otacza swoją łaską i opieką. 

Przypominam, że czas wakacji to czas w którym staramy się być blisko Jezusa przez pełny udział we Mszy Świętej niedzielnej i codziennej modlitwie. 

Z Bogiem. s. Teresa

Kl. VII

Witam serdecznie.

Pozostał nam temat: Kościół w średniowieczu.

Proszę zapoznać się z treścią katechezy na str. 219-223.

O roli Kościoła w epoce średniowiecza będziemy rozmawiać jeszcze w klasie 8. 

Myślę, że z lekcji historii temat jest już w jakimś stopniu znany. Jaką rolę odegrał Kościół w rozwoju np. nauki?

pozdrawiam z Bogiem s. Teresa

25.06

Kl. V, VII, 0, III

Witam serdecznie.

Jest to już nasze ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym. Dziękujemy Panu Bogu za otrzymane łaski. 

Zapraszam na Mszę Świętą jutro o godz. 8.00

Życzę pięknych wakacji. Pozdrawiam serdecznie. Z Bogiem s. Teresa

 

Linki

 

 

 

 

 

 

 
 

  

 
CMS Tractable by Marketing Studio