baner Łukasz
Szukaj

"Klasa" to autorski program stypendialny Fundacji BNP PARIBAS skierowany do uczniów klas ósmych szkoły podstawowej z mniejszych miejscowości.

 

Szanowni Państwo,

zwracamy się z prośbą o pomoc w dotarciu do uczniów klas ósmych szkoły podstawowej z mniejszych miejscowości, ich rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół z informacją o programie stypendialnym „Klasa” Fundacji BNP Paribas.

 

Program stypendialny KLASA Fundacji PNB Paribas - kliknij tutaj

 

Sytuacja epidemiczna uniemożliwiła nam dotarcie do zdolnych, potrzebujących wsparcia uczniów kończących szkoły podstawowe z informacją o naszym programie.

Rekrutacja trwa tylko do 30 czerwca 2020 roku.

„Klasa” to autorski program stypendialny Fundacji, umożliwiający zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości oraz będących w trudnej sytuacji finansowej, naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce: Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Szczecinie i Gdyni.

OD 2003 ROKU PROGRAM POMÓGŁ BLISKO 770 ABSOLWENTOM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJÓW Z 350 MIEJSCOWOŚCI NA TERENIE CAŁEGO KRAJU, INWESTUJĄC W ICH EDUKACJĘ 22 MLN ZŁOTYCH.

Absolwenci „Klasy” ze 100% skutecznością zdają matury i dostają się na uczelnie wyższe.

Uczestnicy programu otrzymują pełne wsparcie finansowe w trakcie 4-letniej nauki w liceum (w tym pobyt w internacie, wyżywienie, podręczniki, comiesięczne kieszonkowe, udział w wycieczkach szkolnych, wyjściach kulturalnych i zajęciach dodatkowych) oraz stypendium finansowe na I roku studiów. Ponadto Fundacja oferuje udział w integracyjnym obozie językowym (przed rozpoczęciem nauki w liceum) oraz letnim obozie stypendystów (już w trakcie trwania nauki). Uczestnicy znajdują się też pod stałą opieką wychowawcy i pedagogów.

Program „Klasa” jest skierowany do uczniów ósmych klas szkół podstawowych, którzy:

        * pochodzą z miejscowości i wsi do 100.000 mieszkańców,
        * znajdują się w trudnej sytuacji finansowej (dochód nieprzekraczający 1.200 zł na osobę w rodzinie),
        * dobrze się uczą (średnia po I semestrze ósmej klasy podstawowej powyżej 4,5),
        * mają ponadprzeciętną motywację i lubią pomagać innym,
        * otrzymają rekomendację dyrektora szkoły lub wychowawcy.

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o ich przesłanie do dyrektorów szkół podstawowych w miejscowościach do 100.000 mieszkańców, nauczycieli tych szkół, rodziców uczniów i w każde miejsce, które według Państwa wiedzy, umożliwi dotarcie z informacją o programie do uczniów, którzy mogliby z niego skorzystać. Zachęcamy także do zamieszczenia informacji na Państwa stronie internetowej i w innych kanałach komunikacji.

Formularz zgłoszeniowy oraz wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej Fundacji:

www.bnpparibas.pl/fundacja.

W razie pytań zachęcamy kontaktu przez skrzynkę klasa@bnpparibas.pl. lub pod nr tel. +48 22 56 21 902.

Z góry bardzo dziękujemy za pomoc!

Z poważaniem,

Zarząd Fundacji BNP Paribas

 

 

 

 

 

« powrót
Archiwum:         
Linki

 

 

 

 

 

 

 
 

  

 
CMS Tractable by Marketing Studio