baner Łukasz
Szukaj

Dnia 23 października obchody Święta Szkoły zainaugurowała uroczysta Msza Święta, w której wzięli udział nauczyciele, uczniowie naszej szkoły na czele z pocztem sztandarowym oraz rodzice.

 

 

Następnie wszyscy udali się do szkoły, by wspólnie wziąć udział w inscenizacji słowno-muzycznej „Promieniowanie Ojcostwa” przygotowanej przez uczniów klasy VII  pod kierunkiem pani Jadwigi Wadyl.

Uczniowie przypomnieli najważniejsze chwile z życia Jana Pawła II, zaprosili nas na czas refleksji i wyciszenia, ale także czas humoru, bo takie było życie Patrona naszej szkoły. Muzyczną oprawę zapewniła pani Dorota Gil. Podczas przedstawienia została przedstawiona historia chleba, który piekła dla papieża Jana Pawła II Pani Helena Dziwisz. Była to chwila pełna wzruszeń. Na koniec uczniowie klasy VII rozdali wszystkim uczniom szkoły oraz zaproszonym gościom chleb. Po obejrzeniu inscenizacji uczniowie wzięli udział w konkursie na najlepszy kolaż z Janem Pawłem II w roli głównej. Po rozstrzygnięciu konkursu wszyscy wspólnie puściliśmy w niebo 40 balonów żółto- białych, aby uczcić 40-lecie wyboru na Stolicę Piotrową Kardynała Karola Wojtyłę, który został Papieżem wszystkich ludzi .

Dzień Patrona był tak wyjątkowy jak jego główny bohater - Jan Paweł II. Kolejny raz przekonaliśmy się, że emocje związane z Jego osobą nie stygną, lecz powodują wzruszenie i skłaniają nas do refleksji. Jego idee i myśli, są wiecznie żywe w naszym codziennym działaniu. Choć minęło już tyle  lat od jego śmierci, nadal pozostaje wśród nas. Jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wybitnego Polaka.

 

Opr. JW

 

 


« powrót
Archiwum:         
Program "Miśki"

 

Linki

 

 

 

 

 

 

 
 

  

 
CMS Tractable by Marketing Studio