baner Łukasz
Szukaj

W dniach 9-10 października 50 uczniów naszej szkoły od klasy 5 szkoły podstawowej do 3 gimnazjum wraz z opiekunami - p. J. Potaczek, p. A. Cedzidło i p. A. Domagała wybrało się na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd odbył się w ramach Projektu "Miśki"; realizowanego przez Gminę Niedźwiedź.

 

 

Po przyjeździe do stolicy uczestniczyliśmy w zajęciach z „Robotyki”, gdzie każdy uczestnik miał możliwość obejrzenia prezentacji, czym zajmuje się „Robotyka”, zasady działania robotów i urządzeń elektronicznych, a także wystawę robotów. Następnie podzieleni na grupy, przy użyciu tabletów programowaliśmy, czyli wprowadzaliśmy robota w ruch.

Kolejny etap wycieczki to zwiedzanie miasta. Oprowadzani przez przewodnika zobaczyliśmy m.in. Bibliotekę UW, Pałac Prezydencki, Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Grób Nieznanego  Żołnierza, Pomnik Jana Kilińskiego, Pałac Kultury i Nauki , Pomnik Syrenki na Starym Mieście.

Wieczorem zmęczeni, ale zadowoleni przyjechaliśmy na nocleg do CKR  Promenada w Białobrzegach (gmina Nieporęt), gdzie po pysznej obiadokolacji, udaliśmy się na zasłużony wypoczynek.

Kolejny dzień pobytu w Warszawie obfitował w równie ciekawe atrakcje, jak wcześniejszy.

Najpierw udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik, w którym dzięki licznym  doświadczeniom wykonywanym na interaktywnych wystawach, poznawaliśmy prawa przyrody i fizyki. Następnie udaliśmy się pod Pomnik Warszawskiej Syrenki, znajdujący się nad Wisłą, w pobliżu Mostu Świętokrzyskiego.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był pobyt na PGE - Stadionie Narodowym.

Późnym wieczorem dotarliśmy do Podobina.

Wycieczka do Warszawy dla każdego uczestnika będzie miłym wspomnieniem.  J

 

Opr. AD

 

 

 

 

« powrót
Archiwum:         
Program "Miśki"

 

Linki

 

 

 

 

 

 

 
 

  

 
CMS Tractable by Marketing Studio