baner Łukasz
Szukaj

Dnia 06.01.2018 roku w Zespole Placówek Oświatowych w Podobinie zgromadzili się mieszkańcy Podobina i okolicznych miejscowości, zaproszeni goście, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz dyrekcja, aby jak tradycyjnie co roku wziąć udział we wspólnym kolędowaniu przygotowanym przez mgr Dorotę Sochacką oraz mgr Sylwię Zapała. Klimatyczna dekoracja sali gimnastycznej zachęcała do wspólnego śpiewania i celebrowania Święta Trzech Króli.

 

Pani Dyrektor Barbara Dziwisz powitała zgromadzonych gości i zaprosiła do wspólnego kolędowania.
Jako pierwsi na scenę zawitali najmłodsi nasi uczniowie z Przedszkola „Pod Tęczą”, pod opieką Pani Lucyny Krzysztofiak. Dzieci pięknie przebrane za aniołki i pastuszków, zaprezentowali wszystkim obecnym radosne pastorałki. Nasi milusińscy jak zwykle zachwycili swoim występem, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Następnie na scenę, z kolędą na ustach, zawitał gościnnie zespół regionalny „Porębiański Ród”.  Wszyscy zgromadzeni na sali goście z radością wtórowali muzykantom. Występy przypadły do gustu miłośnikom folkloru i obyczajów zagórzańskich. Tradycyjne stroje, regionalne instrumenty i mocny zagórzański śpiew wielogłosowy był przepięknym urozmaiceniem kolędowania.
Atrakcją wieczoru był spektakl, przygotowany przez szkolną grupę teatralną „Bez Maski” pod opieką p. Sylwii Zapała i p. Doroty Sochackiej. Młodzi aktorzy z roku na rok uzyskują coraz wyższy poziom.
W tym roku zaskoczyli widzów nową formą teatralną jaką jest teatr cieni. Przedstawienie pt. „ Cień Narodzonego” wywołał na widzach dużo pozytywnych emocji, pojawiło się nawet wzruszenie.
Po spektaklu szkolna grupa wokalna „Mało nas” pod opieką p. Doroty Sochackiej zaprosiła wszystkich do wspólnego kolędowania. Poziom wokalny młodych wykonawców również zachwycił przybyłych gości. Dorośli i młodzież śpiewali razem, dzięki tekstom wyświetlonym na telebimie.
Na zakończenie zaprezentowali się uczniowie gimnazjum: Krzysztof Talarek, Grzegorz Michalczewski oraz Mateusz Strama, którzy pięknie zagrali na instrumentach dętych i zachęcali publiczność do wspólnego śpiewu regionalnych kolęd i pastorałek.
Żegnając przybyłych gości Pani Dyrektor podziękowała wszystkim za przybycie oraz za występy i zaprosiła na kolędowanie w przyszłym roku.

 

 


 
« powrót
Archiwum:         
Program "Miśki"

 

Linki

 

 

 

 

 

 

 
 

  

 
CMS Tractable by Marketing Studio