baner Łukasz
Szukaj

9 marca 2017 r. klasa 4 pod opieką wychowawcy p. Marka Nawieśniaka i p. Agnieszki Cedzidło zwiedziła Muzeum Przyrodnicze w Krakowie przy ul. św. Sebastiana.

Pogoda nas nie rozpieszczała, jednak ekspozycje muzeum wynagrodziły nam wszystkie niedogodności. Zwiedzanie zaczęliśmy od  ekspozycji:

Świat łowców mamutów. Paleolit - przyroda i sztuka" - ekspozycja stała przedstawiająca kopalne szczątki wymarłych zwierząt należących do tzw. megafauny plejstoceńskiej. Na wystawie można zobaczyć jedynego na świecie zachowanego w całości, wraz ze skórą i tkankami miękkimi nosorożca włochatego liczącego ok. 30 tysięcy lat.

Kolejne ekspozycje, to:

„Fascynujący Świat Pająków i Skorpionów" która zachwyca bogactwem rzadkich, żywych pająków i skorpionów, pochodzących z całego świata.

"Świat gadów" - Wystawa łączy w sobie świat gadów kopalnych z żyjącymi współcześnie. Tą interesującą gromadę zwierząt zaprezentowano w kilku modułach wystawowych, w podziale na obszary występowania, w scenerii znakomicie oddającej ich środowisko naturalne. Zobaczyć można gadzich rekordzistów: m. in. anakondę zieloną - największego, występującego współcześnie węża oraz pytona siatkowego - najdłuższego węża świata.

"Woda - podstawa Życia na Ziemi"

Wystawa prezentuje obieg wody w przyrodzie oraz przystosowania zwierząt i roślin do życia w środowisku wodnym. Poszczególne akwaria przedstawiają różnorodne ekosystemy z typowymi dla nich okazami ryb np. jeziora Tanganika, Malawi, deltę Amazonki z niezwykłym duchem amazońskim i żarłocznymi piraniami Natterera oraz rzekę Nil z kolcobrzuchem nilowym, który w razie zagrożenia nadyma się połykając wodę lub powietrze. Dopełnieniem wystawy są akwaria z fauną morską. Zwiedzający znajdą tu znanego wszystkim Nemo - błazenka i krewetki czyszczące.

"Las tropikalny"

Wystawa czasowa, na której zaprezentowano ok 50 gatunków roślin tropikalnych a wśród nich dobrze znane bananowce, cytrusy, kawę, kardamon i wanilie. Nie brakuje również paproci i roślin owadożernych. Dopełnieniem całości jest wodospad i oczko wodne wypełnione piraniami paku, pielęgnicami oraz dużymi glonojadami.

Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, iż wybór Muzeum był trafionym pomysłem.

Następnie udaliśmy się do Cinema City "Zakopianka" na seans filmowy "Sing". Humorystyczny świat muzyki i zwierząt wprawił wszystkich w doskonały nastrój. W cudownym nastroju wracaliśmy wszyscy do domu.

« powrót
Archiwum:         
Program "Miśki"

 

Linki

 

 

 

 

 

 

 
 

  

 
CMS Tractable by Marketing Studio